Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. februára 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Schneider Electric a Cisco predstavujú nové riešenia pre komplexný manažment energie budov a dátových centier

Oznámenie nadväzuje na nedávno predstavený aplikačný server Schneider Electric Torana, ktorý integruje architektúru Schneider Electric’s EcoStruxure a Cisco EnergyWise. Vďaka využitiu inteligentnej siete Ciscomaximalizujú tieto riešenia úspory prevádzkovej energie na IT a podporujú tak ciele v oblasti manažmentu energií.

„Prepojenie architektúry Schneider Electric EcoStruxure a Cisco EnergyWise už ukázalo svoj prínos pri správe sietí a IT infraštruktúry,“ hovorí Soeren Brogaard Jensen, viceprezident pre podnikový software Schneider Electric. „Pokračujeme v úsilí optimalizovať prostredie fyzickej infraštruktúry s ohľadom na IT potreby zákazníkom, rovnako ako zlepšovať procesy, trvalú udržateľnosť a komfort budov zákazníkov.“

Účastníci konferencie Cisco Live mohli spoznať nasledujúce riešenia:

  • Schneider Electric StruxureWare pre dátové centrá a Cisco UCS Manager Plug-In
  • StruxureWare prepájajúci IT s prevádzkou budovy a Cisco UCS Manager ponúkajú komplexnú správu infraštruktúry dátového centra (DCIM). StruxureWare už dnes dokáže usmerniť umiestnenie nových serverov s ohľadom na napájanie, chladenie, sieť alebo obmedzenia fyzického priestoru. S prepojením na Cisco UCS Manager dokáže zákazník automaticky usmerniť výkon pre celý priestor, alebo individuálne zóny. Vďaka tomu bude zaistená kompatibilita napájania a chladenia racku a dátového centra, s cieľom optimálne využiť fyzickú infraštruktúru a eliminovať riziko poklesu výkonu. Riešenie tiež zabezpečuje sledovanie fyzickej štruktúry dátového centra v reálnom čase. Zákazník tak má možnosť monitorovať, ktoré virtuálne počítače pracujú na konkrétnych serveroch a zasiahnuť v prípade zlyhania. Zasiahnuté aplikácie sa automaticky presunú do bezpečného prostredia.

Schneider Electric PowerChute Network Shutdown a Cisco Unified Communications Manager

Softvér Schneider Electric PowerChute Network Shutdown je integrovaný s riešením Cisco Unified Communications Manager (UCM), vďaka čomu majú operátori dátových centier k dispozícii nástroje pre prípad núdzových situácií. V prípade mimoriadneho výpadku prúdu umožní riešenie PowerChute bezpečné vypnutie Cisco UCM. Pomáha tak predísť poškodeniu dát a po opätovnom zapnutí prúdu umožní rýchle oživenie systémov.

Schneider Electric Convergent Building Infrastructure Solution (CBIS)

Pre siete rozmiestnené vo viacerých pobočkách, ponúka Schneider Electric CBIS efektívnejší spôsob ako inštalovať kabeláž a znižuje tradičné nároky na fyzický priestor. Riešenie umožňuje až 22 % zníženie kapitálových výdavkov na IT infraštruktúru, o tretinu znižuje priestorové nároky a až o 30 % môžu poklesnú náklady na dodatočné zmeny. Zjednodušený dizajn umožňuje prakticky umiestniť vypínač bližšie k samotným zariadeniam. Celkové náklady na inštaláciu môžu klesnúť až o 60 %.

Spoločná architektúra Schneider Electric EcoStruxure Efficient Enterprise a Cisco EnergyWise je infraštruktúrou budúcnosti aj vďaka nižšej materiálovej a energetickej náročnosť. Cez jediný ovládací bod môže IT manažér riadiť tisíce zariadení a zároveň aktívne informovať užívateľov o možnostiach ako ušetriť energiu. Samotná káblová infraštruktúra je pasívna. V  integrácii so Cisco EnergyWise, a aplikačným serverom Torana prináša vo výsledku efektívnejšiu prevádzku.

Komplexná ponuka Schneider Electric vedie k zlepšeniam v oblasti správy energie, trvalej udržateľnosti podnikania a prispieva k lepším finančným výsledkom firmy.

Uvedené produkty a riešenia budú dostupné začiatkom júna 2012, ako súčasť portfólia Schneider Electric’s Efficient Enterprise pre inteligentnú sieť Cisco.

Zdroj: Schneider Electric

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.