Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Saudská Arábia bude budovať výkonný energetický solárny priemysel

„Máme kremeň, máme vhodné plochy a máme celkom isto dostatok slnečného jasu,“ minister to povedal na konferencii o zmene energetickej politiky, ktorú zorganizovalo spolkové ministerstvo zahraničných vecí v Berlíne.

Saudská Arábia nedokáže vybudovať svoj solárny priemysel vlastnými silami. Potrebuje zahraničnú pomoc. Naími dodal: „Dúfam, že nemecké firmy nás budú na tejto misii sprevádzať.“

Minister pripomenul, že ropa, ako nosič energie, ešte dlhý čas nestratí svoj význam. Ak by sa prestala spotrebúvať na výrobu elektriny teraz, viac ako miliarda ľudí by zostala bez prístupu k nej.

Saudskoarabský rozpočet, ktorý vo veľkej miere závisí od príjmov za predaj ropy, pociťuje súčasný prepad jej ceny. Krajina sa stavia proti zníženiu ich súčasných ťažobných kvót, lebo zachovaním svojej ťažby aj za nižšiu cenu sa chce brániť proti novým rozpínavým producentom, napríklad americkým firmám, ktoré ťažia komoditu spod bridlicových hornín. S Ruskom, Venezuelou a Katarom sa Saudi vo februári dohodli na zmrazení ťažby na súčasnej úrovni.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.