Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júla 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Šášovské Podhradie je bez vody, horná časť nemá ani elektrinu

Šášovské Podhradie zostalo po prietrži mračien bez pitnej vody, niekoľko domov stále nemá ani elektrinu. Bahnom zanesené studne príde v piatok pomôcť odčerpať a vyčistiť aj tridsať vojakov zo Sliača, elektrické vedenie by mali dať do poriadku najneskôr ráno. Mestskou časťou Žiaru nad Hronom sa v stredu prehnala búrka sprevádzaná prívalovým dažďom a silným vetrom, voda z vyliateho potoka bahnom zaniesla studne, poškodila miestnu cestu a zatopila nielen pivnice, ale aj domy. Vietor vyvracal stĺpy elektrického vedenia.

„Vodný tok už máme pod kontrolou. Na čistení koryta a cesty od bahna a nánosov celý deň pracuje približne stovka ľudí a všetka ťažká technika, ktorú mesto má. Zapojili sme aj verejno-prospešných pracovníkov a pomôcť nám prišla aj sedemčlenná vojenská posádka zo Sliača,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca mesta Žiar nad Hronom Martin Baláž. Do vyčistenia studní bude mesto zásobovať približne tristo obyvateľov Šášovského Podhradia pitnou vodou dovezenou v cisternách.

Cez miestny potok majú ľudia porobených množstvo malých mostíkov, na ktorých sa pozachytávali kusy dreva, konáre, skaly a bahno. Preplnené a poupchávané koryto sa potom veľmi rýchlo vylialo a voda zaplavila miestnu komunikáciu, záhrady, studne a obydlia obyvateľov Šášovského Podhradia.

Mimoriadnu situáciu a tretí stupeň povodňovej aktivity na vodných tokoch Prímestský a Istebný potok a v miestnej časti Šášovské Podhradie mesto odvolalo, naďalej tu však platí druhý stupeň povodňovej aktivity. Hladina Lutilského potoka sa ustálila a výstrahu pre tento vodný tok preto odvolali.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.