Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

SaS: ÚRSO musí viesť bezúhonný človek, ktorý odolá politickým tlakom

Strana je totiž presvedčená, že odstúpenie šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka nemá nič spoločné s tým, že by si premiér uvedomoval jeho negatívny vplyv na slovenské regulované subjekty a ekonomiku. „Jozef Holjenčík bol po celé roky predĺženou rukou strany Smer-SD v regulačnom úrade a konkrétnymi krokmi napĺňal záujmy privilegovaných lobistov tak, ako sme to videli pri distribučných poplatkoch za elektrinu a plyn alebo v minulosti napríklad pri fotovoltaike,“ konštatujú v stanovisku pre médiá poslanci Jana Kiššová a Karol Galek.

Zároveň sa zákonodarcovia domnievajú, že sa premiér svojho vplyvu na ÚRSO nemieni vzdať a tento kľúčový úrad, ktorý má byť podľa zákona nezávislou autoritou, bude naďalej vnímať ako svoju podriadenú zložku. Zákon o regulácii v sieťových odvetviach pritom podľa opozičných poslancov jasne hovorí, že šéf regulačného úradu pri výkone svojej pôsobnosti koná nezávisle od pokynov štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy, iných orgánov verejnej moci a od ďalších osôb.

„Vyzývame preto koaličné strany SNS a Most-Híd, aby nedovolili Smeru-SD pokračovať v pochybnej politike ÚRSO s novým predsedom, ale naopak podporili kandidáta, ktorý bude spĺňať nároky na odbornosť, bezúhonnosť a jeho schopnosť odolávať politickým tlakom bude podložená jeho minulosťou,“ dodali poslanci.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.