Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SaS: Tretí blok uhoľnej elektrárne v Novákoch je bez povolenia na prevádzku

„Bloky 1 a 2 prešli v roku 2015 technologickou obnovou za 40 miliónov eur. Bloky 3 a 4 takouto obnovou neprešli. Prišlo k rozhodnutiu tieto bloky natrvalo odstaviť. Boli sme veľmi prekvapení, keď sa minulý týždeň v rámci európskeho systému nahlasovania plánovaných odstávok elektrární objavila informácia o dvojdennom prerušení výroby elektriny v tomto dávno odstavenom bloku 3. Blok tri nikdy nesplnil a neplnil nové emisné limity, nebola na ňom vykonaná žiadna úprava, k jeho opätovnému spusteniu nebolo žiadne konanie, ani neexistujú žiadne povolenia, respektíve sme žiadne tam, kde majú byť, nenašli,“ povedala Kiššová.

Kiššová plánuje preto ako predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti zvolať na štvrtok (8. 12.) mimoriadne zasadanie tohto výboru. „Budeme sa pýtať ministra životného prostredia (MŽP) SR Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) a ministra hospodárstva (MH) SR Petra Žigu (Smer-SD) na veci s týmto súvisiace, teda kto a či vôbec povolil spustenie tohto bloku, čo hrozí SE za prípadné nedodržanie zákonov a emisných limitov,“ dodala.

UPOZORNENIE:

TASR sa pokúsi získať reakciu SE, MŽP a MH SR.

TASR vydá k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.