Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

SAPI: V horúčavách sa výkonnosť fotovoltických panelov znižuje

„V horúčavách sa výkonnosť fotovoltických panelov znižuje. S vyššou teplotou je nižšie napätie, a teda sa znižuje aj výkon. Pokles predstavuje 0,35 až 0,5 % na jeden stupeň Celzia nad úrovňou asi 25 stupňov Celzia vonkajšej teploty. Pri tejto teplote sa panely totiž testujú na optimálny výkon,“ spresnila.

„Podľa informácií dostupných Ministerstvu hospodárstva (MH) SR je inštalovaný výkon fotovoltických panelov elektrární poberajúcich podporu podľa zákona číslo 309 z roku 2009 vo výške 530 megawattov (MW). Výkon fotovoltických zariadení podporených projektom Zelená domácnostiam (podľa už uhradených poukážok) je 5,12 MW,“ doplnil aktuálny stav fotovoltiky Juraj Rybanský z odboru komunikácie MH SR.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.