Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SAPI: Počet solárnych inštalácií v SR by sa od roku 2014 mal zvyšovať rýchlejšie

Súvisí to podľa neho aj so zjednodušením administratívneho konania u zdrojov do 10 kilowattov (kW), ktoré priniesla vlaňajšia novela zákona o obnoviteľných zdrojoch energie (OZE), iniciovaná podpredsedom vlády SR pre investície Ľubomírom Vážnym (Smer-SD).

„Jednoznačne vidíme, že trend pôjde k rapídnemu navýšeniu množstva inštalácií, nie až tak inštalovaného výkonu, pretože sa jedná o malé výkony,“ myslí si Šimon. Odhady SAPI na počet malých inštalácií do roku 2020 v SR sa podľa jeho slov v zásade zhodujú s odhadom Vážneho, a to na úrovni vyše 50.000 solárnych zdrojov.

SAPI si Vážneho novelu zákona o OZE pochvaľuje. „Sme veľmi radi, že novelizácia prešla v parlamente. Novela pána Vážneho je pre nás veľmi vítaná, predstavuje naplnenie našich snáh o to, ako znížiť záťaž na koncového zákazníka,“ konštatoval Šimon.

SAPI je záujmové združenie právnických osôb pôsobiacich vo fotovoltickom priemysle, ktoré vzniklo v polovici roka 2010. Cieľom SAPI je trvalo podporovať všetky obnoviteľné zdroje energie a rozvoj fotovoltického priemyslu na Slovensku.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.