Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Datove centrum energetika obnovitelne zdroje programatori
Foto: ilustračné, GettyImages
17. júna 2024 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

SAPI mení názov, bude z nej Slovenská asociácia udržateľnej energetiky

Najväčšia slovenská asociácia zameraná na obnoviteľné zdroje energií (OZE) mení názov. Po novom sa Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) bude volať SAPI – Slovenská asociácia udržateľnej energetiky. Ku zmene názvu prišlo po štrnástich rokoch existencie asociácie.

V priebehu rokov sa nevyvíjal len trh, ale aj naša asociácia. Postupne sme sa začali venovať aj iným obnoviteľným zdrojom, ako len fotovoltike. Dávalo nám to zmysel, lebo asociácia, ktorá by podporovala komplexný rozvoj udržateľnej energetiky na Slovensku nikdy nebola. Vzhľadom na náš vplyv a skúsenosti sme sa rozhodli tejto úlohy zhostiť. Išlo o prirodzený vývoj,“ uviedol riaditeľ SAPI Ján Karaba.

Udržateľná energetika priamo v názve asociácie podľa neho jasne deklaruje, že len samotné OZE dnes nestačia a implementácia zelených zdrojov musí ísť ruka v ruke so znižovaním spotreby a zvyšovaním efektivity, decentralizáciou a zvyšovaním energetickej sebestačnosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.