Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

SAPI: Fotovoltici čakajú, ako Generálna prokuratúra rozhodne o vyhláške ÚRSO

„Podnet na GP sme podávali pre novú vyhlášku ÚRSO, ktorá podľa nás porušuje svoje vlastné platné predpisy, keď sa regulačným rokom rozumie kalendárny rok,“ uviedla pre TASR Galeková.

Regulačný úrad výkupné ceny elektriny podľa jej slov zmenil v strede roka, to znamená, že výkupné ceny sa momentálne menili k 1. júlu namiesto toho, aby pokračovali až do 31. decembra. „Čakáme, pretože koncom augusta 2012 by GP mala pri našom podnete rozhodnúť,“ informovala ďalej Galeková.

„Predtým sme využili všetky právne možnosti (ako zabrániť zmene výkupnej ceny elektriny v strede roka – pozn. TASR), akou bola hromadná pripomienka, osobné rokovania s predsedom ÚRSO Jozefom Holjenčíkom. Robili sme aj protest,“ konštatovala.

„Podanie podnetu na GP bol taký posledný krok, ku ktorému nás ÚRSO dotlačil. Zaujímavosťou je, že pre všetky ostatné obnoviteľné zdroje energie zostala výkupná cena elektriny platná až do konca roka. Jedine pre fotovoltiku, napriek ubezpečeniam pána Holjenčíka, že nemá nejako špeciálne „vypichnutú“ fotoltiku a že nie je voči nám zameraný, tak jedine pre fotovoltiku výkupnú cenu zmenil,“ dodala riaditeľka SAPI.

UPOZORNENIE

TASR sa pokúsi získať reakciu ÚRSO.

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.