Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spotreba energie setrenie domácnosti
Foto: ilustračné, GettyImages
29. júna 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Samosprávy žiadajú zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu ku kompenzácii vysokých cien energií

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) v spolupráci so združením SK8 žiadajú zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k zabezpečeniu vyplatenia kompenzácií vysokých cien energií.

Listom chcú osloviť všetkých poslancov parlamentu. Samosprávy sa tak rozhodli po stredajšom rokovaní s premiérom Ľudovítom Ódorom. Kompenzácie im podľa ich vyjadrenia prisľúbila bývalá vláda.

Združenie miest a obcí Slovenska spolu so združením SK8 nežiadajú nič viac, než to, čo bolo opakovane deklarované bývalou vládou – že tieto zdroje budú samosprávam vyplatené,“ uviedol predseda ZMOS Jozef Božik.

Celkovo by malo ísť o sumu 108 mil. eur. Polovica by mala byť vyplatená solidárnym modelom, ktorý mierne zvýhodňuje sídla s počtom obyvateľov do 3 000 a ďalších 54 mil. eur v zmysle štandardných pravidiel vyplácania podielových daní.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.