Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava svetlá energia protest
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
26. januára 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Samosprávy v pondelok protestne zhasnú verejné osvetlenie

Samosprávy 30. januára od 19.00 do 19.30 zhasnú verejné osvetlenie. Protestnou iniciatívou s názvom „Mestám a obciam zhasína nádej“ vyšlú vláde signál o tom, že je potrebná rýchla a účinná pomoc, ktorá sa týka cien energií. Informovalo o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Cieľom protestnej akcie je reakcia na vážnu situáciu v samospráve, ktorá súvisí s ekonomikou, energetikou, ako aj s rozhodnutiami vlády, ktoré majú negatívny dopad na samosprávy, a teda aj všetkých občanov.

Minulý piatok sme v Čadci predstavili Kysuckú výzvu, ktorá je presným pomenovaním požiadaviek, na ktoré musí vláda rýchlo reagovať. Aj tam sme ďalší postup konzultovali s predstaviteľmi miest aj obcí. Preto pripravovanú protestnú iniciatívu vnímame ako nevyhnutnosť a očakávame, že ju bude zo strany vlády sprevádzať pochopenie a pomoc,“ dodal predseda Komory miest ZMOS Jozef Božik.

Komora miest samosprávam odporúča, aby o pripojení sa k iniciatíve Mestám a obciam zhasína nádej informovali aj občanov aj s vysvetlením demonštratívneho zhasnutia verejného osvetlenia s tým, že neriešenie cien energií má pre samosprávy vážne a negatívne dopady, ktoré sa dotknú aj bežného života každého človeka.

Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády,“ uzavrela Komora miest ZMOS.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.