Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Duslo sala elektricka energia obnovitelne zdroje fotovoltaika.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
17. októbra 2022 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Šalianske Duslo chce po veternom parku vybudovať aj fotovoltickú elektráreň

Šalianske Duslo pokračuje v snahe znížiť svoje náklady na energie. Po tom ako chemička minulý týždeň zverejnila zámer na výstavbu veterného parku, aktuálne pridáva ďalší, ktorý sa týka vybudovania fotovoltickej elektrárne.

Umiestnená by mala byť na zrekultivovanom odkalisku Amerika II. To slúžilo na ukladanie popolčeka, ktorý vznikal pri spaľovaní uhlia v teplárni Dusla. V súčasnosti už nie je využívané. Investičné náklady projekty odhaduje fabrika na 33,6 mil. eur.

Navrhovaná činnosť sa bude realizovať v dvoch krokoch. Najprv sa rekultivuje plocha odkaliska Amerika II. Následne sa na zrekultivovanú plochu umiestni fotovoltická elektráreň s príslušenstvom,“ objasňuje spoločnosť. Jej súčasťou bude aj batériové úložisko umiestnené v areáli chemického závodu. Vyvedenie elektrickej energie bude podzemným vysokonapäťovým káblom.

Hlavným pozitívom navrhovanej činnosti je zhodnotenie v súčasnosti nevyužívaného potenciálu slnečného žiarenia danej lokality na výrobu elektrickej energie, čím sa budú napĺňať ciele Slovenska v oblasti zvyšovanie podielov obnoviteľných zdrojov energie na celkovom množstve spotrebovanej energie. Projekt má celý rad kľúčových výhod a pozitívnych predpokladov,“ argumentuje chemička.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.