Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

RWE: Zmena výroby elektriny v Nemecku je drahá a zaťažuje susedov

Nemecko sa už teraz viac spolieha na slnečnú a veternú energiu. Grossman povedal, že zaťaženie prenosových sústav prudko narastá, hneď ako zosilni vietor na severe Nemecka, kde má krajina veterné farmy. Inštalovaná kapacita veternej energie, ktorá v Nemecku dosahuje 27.000 MW je v takejto situácii na maxime.

„Veterná energia (zo severného Nemecka) sa tlačí do Holandska a cez Belgicko do Francúzska,“ povedal šéf RWE na výročnej energetickej konferencii, ktorú v Berlíne organizuje nemecký ekonomický denník Handelsblatt. „To isté sa deje aj s veternou energiou zo spolkovej krajiny Meklenbursko-Predpomoransko: putuje do Poľska, potom do Českej republiky a cez Bavorsko sa vracia do Nemecka. Našich susedov takéto energetické rázy netešia, “ dodal.

Spoločnosť RWE vlani v lete musela uzavrieť dva jadrové bloky v elektrárni Biblis v Hesensku. Vláda kancelárky Angely Merkelovej vtedy v reakcii na haváriu jadrovej elektrárne v japonskej Fukušime rozhodla, že Nemecko časť svojich jadrových zdrojov odstaví hneď, zvyšok potom do desiatich rokov. RWE, rovnako ako ďalšie energetické firmy, zatiaľ hľadá spôsob ako sa vyrovnať s novými pravidlami a kde si zabezpečiť ďalší rast spoločnosti aj bez jadra.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.