Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miroslav Kulla - RWE Gas Slovensko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Miroslav Kulla (RWE Gas Slovensko) Foto: RWE
29. januára 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

RWE Gas Slovensko si udržuje pozíciu najsilnejšieho alternatívneho dodávateľa

Hoci hospodársky výsledok RWE Gas Slovensko za rok 2015 ešte nie je uzavretý, podľa konateľa Miroslava Kullu vlaňajšok výrazne ovplyvnila teplá zima na prelome rokov 2014 a 2015, ako aj cenová regulácia. Firma napriek tomu zostáva najsilnejším alternatívnym hráčom na trhu s plynom.

Spoločnosť RWE Gas Slovensko patrí k hlasným kritikom cenovej regulácie pre domácnosti a malé podniky. „Sme presvedčení, že rozvoju trhu by prospelo aspoň jej obmedzenie. Umelé zásahy do trhového mechanizmu bývajú kontraproduktívne – znižovanie marží znižuje konkurenciu a tým zhoršuje možnosti výberu pre spotrebiteľov, čím ich postavenie na trhu vlastne oslabuje,“ vysvetlil Kulla, podľa ktorého patria koncové ceny plynu na Slovensku spomedzi okolitých krajín k dlhodobo najnižším.

Otvorený konkurenčný boj by podľa Kullu priniesol zákazníkom väčší osoh. Pripomenul tiež, že vytváranie povedomia o lacných energiách prináša v praxi ich plytvanie, v dôsledku čoho sa stráca aj efekt nižšej jednotkovej ceny. Za efektívnejšie považuje systematicky sa zamerať na energetickú efektívnosť. Zníži sa tak spotreba plynu a teda celkové náklady na energie. „A to aj v prípade, ak by v budúcnosti ceny rástli,“ dodal.

Služby s pridanou hodnotou

Firma aj v roku 2016 garantuje svoj záväzok, že zákazníkom ponúkne cenovo výhodnejšiu dodávku plynu oproti dominantnému dodávateľovi. Priestor odlíšiť sa od konkurencie je však kvôli regulácii relatívne úzky. Trh sa podľa Kullu rozvíja práve vďaka nekomoditným produktom a službám, ktoré môžu hrať dôležitejšiu rolu v rozhodovaní sa zákazníka než cena samotnej komodity. RWE sa tejto oblasti začala venovať od roku 2012. Okrem zachovania prvenstva medzi alternatívnymi dodávateľmi sa preto chce profilovať ako dynamická retailová firma.

Príležitosť využila aj pri dotačnom programe Zelená domácnostiam, ktorý je zameraný na podporu obnoviteľných zdrojov energie pre domácnosti. RWE Gas Slovensko ponúka (nielen svojim) zákazníkom pomoc pri vybavovaní štátnej dotácie a komplexné poradenstvo vrátane analýzy energetickej náročnosti domácnosti. Druhé kolo programu spúšťa SIEA v týchto dňoch. 

Spoločnosť RWE Gas Slovensko vznikla v roku 2008 a momentálne ponúka dodávky zemného plynu pre segment domácností, firiem i maloodberateľov. V septembri 2015 došlo k jej začleneniu do skupiny VSE Holding.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.