Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

RWE Gas Slovensko chce získať 17 percent trhu

V budúcom roku 2011 by spoločnosť RWE Gas Slovensko chcela svojim zákazníkom dodať o 300 mil. kubických metrov viac ako v súčasnom roku 2010. Na stretnutí s novinármi v Prahe to vyhlásil Miroslav Kulla, konateľ spoločnosti.

Doplnil, že firma si tak na budúci rok trúfa získať celkový podiel na slovenskom trhu so zemným plynom v objeme 17 percent.

Domácnosti zatiaľ na výber mať nebudú

Dodávateľ RWE Gas Slovensko je podľa Kullu pripravený aj na vstup do segmentu domácností, ale pre nevhodne nastavenú reguláciu firma zatiaľ týchto zákazníkov neobslúži: „Pripravujeme sa, ale súčasný regulačný rámec je v podstate taký prísny, aký je. Regulačný rámec nie je zatiaľ ústretový pre vstup nových hráčov. Hneď ako sa budú tie regulačné podmienky uvoľňovať, sme pripravení.“

Nevhodné nastavenie regulácie konštatoval vo svojej nedávnej správe i Protimonopolný úrad SR.

Tradičný dodávateľ SPP: Naše produkty sú konkurencieschopné

Ondrej Šebesta, hovorca spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel hovorí, že zmena podielov jednotlivých firiem na trhu je v liberalizovanom prostredí prirodzená: „V liberalizovanom prostredí na otvorenom trhu sú presuny medzi dodávateľmi prirodzené. Skúsenosti zo zahraničia potvrdzujú, že zmena podielov na trhu s plynom, ktorá sa udiala na Slovensku po vstupe nových dodávateľov, je porovnateľná s vývojom v iných európskych krajinách, v ktorých sa uskutočnila liberalizácia trhu.“

„Ponuka SPP je konkurencieschopná nielen z pohľadu cien, ale aj z hľadiska služieb, starostlivosti o zákazníka či kvality a spoľahlivosti dodávok. Dokazuje to aj skutočnosť, že na rok 2010 sa nám podarilo obhájiť pozíciu kľúčového hráča na trhu a dosiahnuť celkový trhový podiel 82 %,“ doplnil pre portál „energia“ hovorca SPP.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.