Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod dodavky Production operator operating centrifugal oil pump by using local mode to start and another hand using walkie talkie to talk with central control room, offshore oil and gas industry business.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
14. marca 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ruský plyn na Slovensko naďalej prúdi, denne 83 miliónov kubíkov

Každý marcový deň prišlo na Slovensko cez Veľké Kapušany viac ako 83 miliónov metrov kubických plynu. V polovici februára boli dodávky ruského plynu na úrovni necelých 30 miliónov metrov kubických denne, koncom februára to už bolo v objeme 80 miliónov kubíkov denne.

Ako vyplýva z údajov zverejnených slovenským prepravcom plynu, spoločnosťou Eustream, Slovensko naďalej pomáha Ukrajine aj s dodávkami plynu. Preprava plynu plynovodom Vojany – Užhorod však prvé marcové dni klesla na hodnotu 2,6 milióna kubíkov z februárových necelých 5 miliónov kubíkov plynu denne.

V súčasnosti je viac využívaný aj slovensko-maďarský plynovod. Cez Veľké Zlievce sme do Maďarska poslali počas marca aj zhruba 12 miliónov kubíkov plynu. V pondelok by sme mali plynovodom poslať našim južným susedom 9,5 milióna metrov kubických plynu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.