Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Rusko: Produkcia ropy v marci ostala nezmenená

Produkcia ropy v Rusku dosiahla v marci výšku 10,36 mil. barelov denne (bpd) a oproti februáru ostala nezmenená. Vyplýva to z údajov, ktoré v pondelok zverejnilo ruské ministerstvo energetiky. Už tretí mesiac po sebe tak úroveň dennej produkcie ropy v Rusku dosahuje najvyššiu úroveň od rozpadu Sovietskeho zväzu v roku 1991. Podľa ministerstva tak bola produkcia ropy v marci vo výške 43,8 mil. ton. Produkcia zemného plynu sa v marci vyšplhala na 2 mld. metrov kubických denne a za celý mesiac teda na 62,19 mld. metrov kubických.

Rusko zvýšilo dennú produkciu ropy na 10,36 mil. (bpd) v januári a odvtedy ju udržiava na rekordnej úrovni. Predchádzajúce rekordy na úrovni 10,34 mil. bpd dosiahlo Rusko v novembri a októbri minulého roka. Podľa Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) dosiahla ťažba ropy v Rusku rekordnú úroveň 11,41 mil. barelov denne v roku 1988, kedy bola krajina ešte súčasťou Sovietskeho zväzu. Podiel Ruska na celkovej produkcii ropy v bloku bol 90 %.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.