Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rusko predstavilo dlhodobú víziu pre energetický trh

Energetické spoločnosti podľa slov Putina dostanú od vlády garantované záruky pre stabilnú a profitujúcu prácu, uvádza správa RIA Novosti. Ako ďalej Putin vysvetlil. „právo využívať dlhodobé výhody energetického trhu si zaslúžia len tie firmy, ktoré si striktne plnia svoje záväzky a ktoré investujú peniaze do výstavby nových prevádzok, do modernizácie a zabezpečenia bezpečnosti.“

Putin počas svojho prejavu podľa správy Bloomberg kritizoval najmä spoločnosti ako OAO TGK-4, OAO OGK-3, Integrated Energy Systems a OAO TGK-2. Tie si podľa jeho vyjadrenia neboli schopné splniť svoje investičné záväzky voči štátu, ktoré im vyplývali z podpísania zmlúv o štátnych investičných fondoch. Podľa správy agentúry RIA Novosti, energetické spoločnosti minuli približne 66 mld. rubľov z investičných fondov vo výške 450 mld. rubľov na projekty, ktoré nemali absolútne nič spoločné s energetickým systémom v krajine.

Hlavným cieľom čerstvo podpísanej rezolúcie o princípoch dlhodobého fungovania ruského energetického trhu je nahradenie súčasného krátkodobého modelu. Na dlhodobý model  by ruská vláda mala prestúpiť v roku 2011, píše RIA Novosti.

Konferencia o investíciách sa symbolicky konala  vo Východnej Sibíri v komplexe hydroelektrárne v Sajano-Šušenskaja, kde počas minuloročnej nehody zomrelo 75 pracovníkov. Hydroelektrárni Putin prisľúbil finančnú podporu 10 mld. rubľov, čím by sa mali pokryť rekonštrukčné práce na poškodených zariadeniach.

Ďalším dôležitým rozhodnutím na stretnutí bolo alokovanie 53 miliárd rubľov na výstavbu jadrových elektrární. Rozhodnutie o podpore jadrovej energie prišlo niekoľko dní po tom, ako sa o podobnom zámere vyjadril aj americký prezident Barack Obama.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.