Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. augusta 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Rusko potvrdilo plán sprivatizovať 19,5-% podiel v Rosnefti v roku 2015

„Vládny plán sa nemení a už sa začalo aj s prípravnými prácami,“ povedal Uljukajev. „S najväčšou pravdepodobnosťou by sa predaj (19,5 % z celkovo 69,5-% štátneho podielu) mal zrealizovať v dvoch etapách,“ dodal. O kupcovi je podľa neho zatiaľ príliš skoro hovoriť.

Rosnefť je najväčšou ruskou ropnou spoločnosťou. Jej aktivity zahrňujú prieskum ložísk a produkciu ropy, ako aj rafinérske aktivity. Koncom júna spoločnosť oznámila, že tento rok plánuje zvýšiť svoj investičný program zhruba o 20 %. Dôvodom sú najmä projekty na Ďalekom východe.

Najväčším akcionárom je momentálne štátna spoločnosť Rosneftegaz, ktorá kontroluje v Rosnefti 69,5-% podiel. Druhým najväčším akcionárom je britská spoločnosť BP, ktorá vlastní v Rosnefti 19,75-% podiel.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.