Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Rusko počíta tento rok s poklesom vývozu zemného plynu o 4 až 5 %

„Minulý rok sa export zemného plynu zvýšil približne o 20 miliárd kubických metrov (m3), tento rok sme však odhad vzhľadom na ekonomické problémy v európskych krajinách a rýchle oživovanie exportu z Líbye upravili smerom nadol. Očakávame, že oproti minulému roku klesne vývoz plynu z Ruska o 4 až 5 %,“ povedal Novak na energetickom fóre Russia Gas 2012.

Podľa ruského štatistického úradu Rosstat v roku 2011 vyviezlo Rusko celkovo 196,86 miliardy m3 plynu, čo oproti roku 2010 znamenalo rast o 7 %. Čo sa týka produkcie zemného plynu, ministerstvo ekonomického rozvoja predpokladá, že v tomto roku by mohla vzrásť oproti roku 2011 o 4,2 %, najmä vďaka zvýšenému dopytu na domácom trhu.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.