Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Rusko očakáva ďalší rast dodávok plynu do Európy

Ako povedal na ekonomickej konferencii Gajdarovo fórum 2016, experti z ruského energetického sektora sú do veľkej miery optimisti, čo sa týka dodávok ruských energií na európsky trh. Podľa neho počítajú s tým, že kumulovaný objem dodávok plynu aj ropy by mal zotrvať na pôvodnej úrovni, pričom sa počíta s tým, že dodávky plynu sa zvýšia, zatiaľ čo v prípade ropy klesnú.

Rusko vyviezlo v minulom roku do Európy a Turecka vyše 159 miliárd kubických metrov (m3) plynu. To znamená rast o 8 %. K rastu prispel najmä rekordný vývoz do Nemecka, kam Rusi vyviezli viac než 45 miliárd m3, čo predstavuje rast o 17 %. Vzrástol aj vývoz do Francúzska (37 %), Talianska (12 %) a do Británie (10 %). Janovskij v tejto súvislosti zopakoval, že Európska únia aj naďalej zostáva najdôležitejším obchodným a ekonomickým partnerom Ruska.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.