Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dovoz ruskej ropy zemný plyn
Foto: ilustračné, GettyImages
20. júna 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Rusko naďalej kráti dodávky plynu do Európy, eviduje to aj SPP

Štátni plynári v pondelok očakávajú, že dodávky plynu v rámci ich kontraktu budú nižšie. „Podobne ako to bolo cez víkend, o približne polovicu,“ povedal pre agentúru SITA hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Uvedené krátenie dodávok plynu nemá podľa Šebestu žiadny vplyv na dodávky plynu pre svojich zákazníkov. SPP sa v súčasnosti už spolieha aj na diverzifikačný kontrakt a ďalšie plánované dodávky LNG.

Uzavretie predmetných zmlúv, prostredníctvom ktorých sme schopní pokryť približne 65 % spotreby našich zákazníkov, je spolu s aktuálnym vtláčaním plynu do zásobníkov, prejavom spoľahlivosti SPP pri riešení aktuálnych výziev na trhu s energiami,“ dodal Šebesta s tým, že k podrobnostiam kontraktu sa nebude vyjadrovať.

Zabezpečenie plynulých dodávok energií pre všetkých našich zákazníkov, od veľkých priemyselných odberateľov až po domácnosti, je pre SPP absolútnou prioritou a aktuálnej situácii venujeme všetku svoju pozornosť,“ uzavrel Šebesta.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.