Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rusko-indonézske konzorcium zvíťazilo v tendri na koncepciu výskumného reaktora

Okrem indonézskych spoločností Rekayasa Engineering a Kogas Driyap Consultant patrí do konzorcia aj nemecká NUKEM Technologies GmBH, dcérska spoločnosť Rosatomu. Spoločnosť NUKEM bude realizovať projekt spoločne s ďalšími dcérskymi spoločnosťami Rosatomu, ktoré majú rozsiahle skúsenosti pri projektovaní a stavbe nielen výskumných reaktorov. Medzi ne patrí napríklad spoločnosť Atomstrojexport, konštrukčná kancelária OKBM Afrikantov a štátny podnik NII NPO Luč. Rokovanie so zákazníkom, prípravu dokumentácie pre tender a koordináciu účasti spoločností Rosatomu má na starosti spoločnosť Rosatom International Network.

„Podarilo sa nám zorganizovať medzinárodný tím odborníkov s bohatými skúsenosťami s jadrovými technológiami. Sme pripravení vyvinúť efektívny a bezpečný projekt, ktorý zaujme vedúce postavenie v budúcom indonézskom jadrovom programe,“ uviedol Alexander Merten, prezident spoločnosti Rosatom International Network.

V rámci projektu má v Indonézii vzniknúť 10 MW multifunkčný vysokoteplotný reaktor chladený plynom. Medzi prácu, ktorú vykonajú ruské spoločnosti, patrí predovšetkým príprava štúdie uskutočniteľnosti koncepčného dizajnu reaktora a vypracovanie základného projektu reaktora.

Podpísanie kontraktu, na ktorého základe budú uskutočnené vyššie zmienené činnosti, je naplánované na koniec apríla. Pozvánka do verejnej súťaže na výstavbu výskumného reaktora na základe kontraktu EPC je očakávaná na začiatku roka 2016.

Zdroj: AMI Communications Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.