Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Rusko čoskoro začne rokovať s domácimi producentmi o predĺžení dohody s OPEC

OPEC a 11 ďalších veľkých producentov na čele s Ruskom sa vlani dohodli na znížení ťažby v 1. polovici tohto roka dohromady o takmer 1,8 milióna barelov (1 barel = 159 litrov) ropy denne, aby podporili rast jej cien a zníženie zásob v skladoch. Platnosť dohody je šesť mesiacov s možnosťou predĺženia o ďalších šesť mesiacov.

Koncom marca sa stretol výbor ministrov z OPEC aj z nečlenských štátov a vyslovil súhlas s preskúmaním možného predĺženia dohody o ďalších šesť mesiacov, teda do konca roka. Analytici totiž upozornili producentov, že ak dohodu nepredĺžia, môže to viesť k poklesu cien komodity.

Konečné rozhodnutie Ruska ohľadne predĺženia dohody bude podľa Novaka závisieť od toho, ako sa bude vyvíjať situácia na ropnom trhu v apríli, a tiež od prognóz na máj a jún.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.