You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
4. septembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ruská Rosnefť uzavrela strategickú zmluvu s čínskou CEFC

Agentúra Reuters pred necelými troma týždňami priniesla informáciu, že podľa jej zdrojov CEFC rokuje o kúpe podielu v Rosnefti, ktorej polovicu vlastní ruská vláda. Podľa informátorov Reuters mala Rosnefť ponúknuť čínskej strane podiel vo svojom maloobchodnom biznise, ktorý zahŕňa takmer 3000 čerpacích staníc, asi 150 zásobníkov ropy a viac než 1000 benzínových cisterien. Túto informáciu firmy oficiálne nepotvrdili.

„Dnes podpísané dohody naplno odrážajú stratégiu spoločnosti, ktorej priority zahŕňajú posilnenie vzťahov s ázijsko-tichomorskými krajinami a najmä s Čínou,“ uviedol generálny riaditeľ Rosnefti Igor Sečin v prehlásení vydanom v nedeľu.

CEFC pôvodne bola len menším obchodníkom s ropou, vznikol z nej ale rozsiahly konglomerát, ktorý sa vedľa energetiky venuje aj ďalším odvetviam. V posledných rokoch kúpila podiely v mnohých firmách v susednej Českej republice, kde je jej hlavné sídlo pre Európu.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.