Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Ruská InterRAO za vlaňajšok vykázala zisk 290 mil. eur

MOSKVA 30. mája (SITA, Reuters) – Ruská štátom kontrolovaná energetická skupina InterRAO za minulý rok vykázala čistý zisk 290 mil. eur, pričom tomu pomohli väčšie tržby a vyššie zisky z jej majetku. Spoločnosť InterRAO v pondelok uviedla, že jej minuloročnému výsledku pomohli aj rastúce zisky energetických podnikov OGK-1 a TGK-11, v ktorých vlani získala podiely. V roku 2009 skupina InterRAO skončila v strate 282 mil. eur. V minulom roku však ruskí výrobcovia elektriny hlásili výrazný rast ziskov, pričom uvádzali, že je to hlavne vďaka vyššiemu dopytu po elektrine.

Prevádzkový zisk skupiny InterRAO za minulý rok je v sume 186 mil. eur a jej tržby posilnili o 30 % na 2 mld. eur. „Rast príjmov je výsledkom vyššej aktivity na trhu s elektrinou, ktorá sa prejavila zvýšením cien a zároveň rastom celkového dopytu po elektrine v Rusku a na zahraničných trhoch,“ uviedla skupina.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.