Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2013 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rusatom Overseas sa stal členom Slovenskej nukleárnej spoločnosti

„Slovensko a Rusko majú spoločnú úspešnú históriu v oblasti jadrového priemyslu. Štyri bloky jadrových elektrární postavené na báze ruských jadrových technológii produkujú viac ako polovicu slovenskej elektriny. V súčasnosti pracujeme na spoločnej budúcnosti v tejto oblasti. Preto sme považovali za logický krok stať sa súčasťou SNUSu – rešpektovaného združenia v oblasti jadrovej energetiky a sme na to hrdí. Verím, že naše členstvo v SNUSe pomôže pri prehlbovaní spolupráce medzi slovenskými a ruskými spoločnosťami, vedcami a študentami,” zdôraznila Denisa Voleková, riaditeľka kancelárie Rusatom Overseas na Slovensku.

„Slovenská jadrová energetika tradične vychádza z ruských technológií, preto vítam členstvo Rusatom Overseas v našej organizácií. Spomínaná zmluva umožní našim členom zlepšiť vzájomé vzťahy s jedným z lídrov v oblasti jadrovových technológií. Verím, že naše partnerstvo pomôže rozšíriť výmenu skúseností, výskum a vedeckú spoluprácu,“ povedal Vladimír Slugeň, prezident Slovenskej nukleárnej spoločnosti.

Zdroj: Rusatom Overseas

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.