Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Rumunsko sa pripojí k maďarskému a slovensko-českemu trhu s elektrinou

„Počas nasledujúcich týždňov sa začne spoločný dialóg o intenzívnejšej spolupráci a harmonizácii integračných procesov. Riadiaca skupina taktiež uvítala iniciatívu hlavných poľských účastníkov trhu, ktorí prejavili ochotu zúčastniť sa a prispieť k projektu. O možnej spolupráci sa bude ďalej diskutovať,“ informoval hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Miroslav Lupták.

Prevádzkovatelia trhu implementujú harmonizované technické riešenie do ich IT infraštruktúry a efektívne uplatňujú nové procesy a postupy. „Prevádzkovatelia prenosových sústav pokročili vo vyhodnotení požadovaných technických riešení a začali s prípravou nevyhnutných obstarávaní súvisiacich s projektom,“ dodal hovorca ÚRSO.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.