Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Rumunsko má zaujem o slovenské skúsenosti v oblasti plynárenského sektora

„Témou rokovania boli projekty a vzájomné vzťahy v oblasti energetiky a najmä skúsenosti SR v oblasti tranzitu plynu a regulácie cien plynu,“ informovalo MHV SR. Rokovanie sa týkalo aj podmienok prevádzkovania plynárenskej prepravnej a distribučnej siete v obidvoch krajinách.

Obe strany diskutovali aj o formálnom oznámení o porušení zmluvy Európskeho spoločenstva, ktoré dostali takmer všetky členské štáty EÚ. Generálny riaditeľ sekcie energetiky MHV SR Ján Petrovič sa vyjadril, že z našej strany išlo skôr o komunikačné nedorozumenie. Po doručení tohto oznámenia boli Európskej komisii (EK) zaslané všetky podklady a argumenty, ktoré EK akceptovala a oznámenie o porušení zákona stiahla.

Saldo v zahraničnom obchode (ZO) medzi SR a Rumunskom dosiahlo za päť mesiacov tohto roka kladnú hodnotu na úrovni 201 miliónov eur, pričom export zo SR predstavoval do konca mája 2010 celkom 300,5 milióna eur a import 99,5 milióna eur. Za rok 2009 bolo saldo ZO taktiež kladné, a to v hodnote 388 miliónov eur, pričom export zo SR dosiahol 635,9 milióna eur a import 247,9 milióna eur.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.