Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. februára 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Rozvoj hydroenergie v Škótsku sa presúva na komunálnu úroveň

Škótsko má bohatú históriu využívania vodnej energie, špecificky so zameraním na malé vodné elektrárne. Až doteraz sa o rozvoji hydroenergie pri zdrojoch väčších ako 1 MW rozhodovalo výhradne na ministerskej úrovni. Od júna tomu už tak nebude. Pri každej žiadosti o realizáciu projektu až do 50 MW inštalovaného výkonu budú mať rozhodujúce slovo mestské rady.

Princíp subsidiarity pri rozhodovaní o vodných zdrojoch by mal priniesť pozitívne zmeny. Vláda si od novej legislatívy sľubuje najmä uľahčenie procesu podávania žiadostí, ktorým chce vyjsť v ústrety developerom. Ako informoval škótsky minister pre energetiku Jim Mather, cieľom je uzavrieť  rozhodovací proces v priebehu 9 mesiocov.

„Namiesto písania odporúčaní môžu mestské rady využiť svoje znalosti miestneho prostredia a robiť rozhodnutia na lokálnej úrovni pre vodné zdroje až do 50 MW inštalovaného výkonu. Podarí sa tým o jeden stupeň znížiť mieru byrokracie,“ vysvetlil Jim Mather.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.