Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marta Žiaková (ÚJD) - energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marta Žiaková (predsedníčka ÚJD) - energia.sk
9. novembra 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rozpočet ÚJD v roku 2016 dosiahne 8,8 milióna eur

Predsedníčka ÚJD SR Marta Žiaková na rokovaní Výboru NRSR pre hospodárske záležitosti.

Rozpočtové príjmy Úradu jadrového dozoru SR (ÚJD) v roku 2016 budú predstavovať 8,68 mil. eur. Na rokovaní Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti o tom informovala poslancov predsedníčka ÚJD Marta Žiaková.

Ako pripomenula Žiaková, v roku 2016 môže prísť k navýšeniu príjmov ÚJD v dôsledku počtu kontrol pri výstavbe dvoch blokov AE Mochovce. Vybrané príspevky by tak mohli dorovnať mierny deficit v návrhu rozpočtu.

V roku 2016 plánuje ÚJD prijať 10 nových ľudí, počet zamestnancov sa tak zvýši na 123. Prejaví sa to v raste mzdových výdavkov o 284-tisíc eur.

Pokiaľ ide o kapitálové výdavky v rozpočte ÚJD, v roku 2016 by mali ísť o približne 186-tisíc eur. Podľa Žiakovej sa financie využijú na informačné technológie a technické vybavenie v Centre havarijnej odozvy či nákup softvéru a hardvéru pre kontrolu bezpečnosti jadrových zariadení.

Rozpočet bežných výdavkov v roku 2016 by mal dosiahnuť 8,6 mil. eur. Z toho 2,7 mil. eur pôjde na mzdy, výdavky na odvody a poistenie pokryje zhruba 1,1 mil. eur a náklady na materiály a služby 3,7 mil. eur. Na úroveň 1 mil. eur sa majú zvýšiť transfery do zahraničných organizácií.

Podľa Žiakovej to súvisí s dohodou medzi Iránom a Západom. Príspevok vzrastie pre Medzinárodnú agentúru pre atómovú energiu, ktorá bude kontrolovať dodržiavanie a bezpečnosť jadrového programu Iránu.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.