Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
holjencik a luptak - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Jozef Holjenčík (predseda ÚRSO) a Miroslav Lupták (hovorca ÚRSO). Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
17. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Rozhodnutie o cene plynu pre domácnosti sa odkladá

Rozhodnutie o cene zemného plynu pre domácnosti sa odkladá. Ako pre uviedol hovorca Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR Miroslav Lupták, tesne pred vydaním nového cenového rozhodnutia sa objavili nové skutočnosti. „Na rokovaniach s plynármi sa tesne pred vydaním rozhodnutia objavili nové skutočnosti, ktoré bude treba zohľadniť, aby úrad rozhodol úplne objektívne. Preto sa vydanie rozhodnutia odkladá,“ uviedol Lupták.

Hovorca regulačného úradu zatiaľ nevedel konkretizovať, dokedy bude ešte cenové konanie trvať. „Dokedy, to sa nedá povedať. Na znížení ceny však úrad naďalej trvá a konanie sa bude snažiť ukončiť do konca februára. Do vydania rozhodnutia sa už úrad k tejto záležitosti vyjadrovať nebude,“ konštatoval Lupták. Pôvodne mal regulačný úrad rozhodnúť o nových cenách plynu pre slovenské domácnosti do 15. februára.

Regulačný úrad začal nové cenové konanie ohľadom ceny plynu pre domácnosti koncom januára z vlastného podnetu. Dôvodom bol podpísaný dodatok k dlhodobej zmluve medzi Slovenským plynárenskom priemyslom, a.s. (SPP) a ruskou firmou Gazprom, na základe ktorého sa upravila nákupná cena plynu. Šéf regulačného úradu vtedy predpokladal, že cena plynu pre domácnosti môže klesnúť o 3 až 5 %. Plynári s krokmi regulátora nesúhlasia, nevidia žiadny dôvod na zníženie ceny plynu pre domácnosti. Cena plynu sa pre domácnosti naposledy zvýšila začiatkom tohto roka, a to v priemere o 5,53 %.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.