Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5429.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
16. decembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Rozdávalo sa ocenenie „Gigatron Awards“

Ocenenie získala aj spoločnosť Schneider Electric, ktorá sa zameriava na energetickú efektívnosť i znižovanie emisií oxidu uhličitého. Medzi víťazov patrí aj firma Suntech zaoberajúca sa energiou z obnoviteľných zdrojov a obchodný reťazec Tesco.

V auguste supermarket vo Veľkej Británii ako prvý obchodný reťazec získal od OFGEM (energetický regulátor vo Veľkej Británii – pozn. redakcie) certifikát pre biopalivá, ktorý potvrdzuje ich kvalitu. Analýza ukázala, že neobsahujú vôbec žiadne stopy tradičných fosílnych palív a sú zo 100 % z obnoviteľných zdrojov.

Spoločnosť Schneider Electric sa stala víťazom v oblasti energetickej účinnosti a rozvoja inteligentných sietí. Firma spolupracovala s národným laboratóriom Lawrence Berkeley. Skúmali, ako možno budovy čo najviac vylepšiť, aby spĺňali najvyššie požiadavky v oblasti energetickej efektívnosti a  životného prostredia.

Ocenenie Gigatron Awards sa udeľuje spoločnostiam, ktoré zaznamenali v  odvetví OZE rozvoj a dosahujú prijateľné zisky. Medzi ne patrí aj firma Suntech.

Ďalšími víťazmi sa stali:

  • spotrebný tovar – Philips
  • telekomunikácie – Swisscom
  • verejné služby – Centrica

Ceny odovzdali na Carbon War Room v spolupráci s Carbon Disclosure Project, Greeenstar, Gigatron Throwdown Initiative, Svetovým klimatickým summitom a Greenbiz.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.