Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Royal Dutch Shell zápasí s ropnou škvrnou v Severnom mori

Shell zatiaľ presne neuviedol, koľko ropy sa dostalo do mora. Vraj ide o neveľkú škvrnu. Údajne ju už výrazne obmedzil. Ťažba z jedného z vrtov v oblasti Gannet bola zastavená, ale spoločnosť tak isto nič neuviedla, či došlo aj k poklesu jej celkovej ťažby.

Shell vyslal k platforme likvidačnú loď a jej posádka bude pozorovať vývoj situácie.

Britské ministerstvo energie a klimatických zmien uviedlo, že je v kontakte s vedením Shellu a haváriu skúma zaužívaným spôsobom.

Ropné pole Gannet v januári až apríli dávalo denne priemerne 13.500 barelov suroviny (barel = 159 litrov). Škótski Priatelia Zeme uviedli, že nová škvrna v Severnom mori upozorňuje na nebezpečenstvo ťažby ropy v mori.

Ložisko Gannet je podielnickým vlastníctvom aj Essa, dcéry amerického gigantu Exxon, ale surovinu ťaží z neho len Shell.

Informovali o tom britská televízna spoločnosť BBC a britský denník The Independent.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.