Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Royal Dutch Shell podporí energetický výskum

Britsko-holandský Royal Dutch Shell podporí výskum v oblasti energetiky. Dohoda s Inštitútom technológie v Massachusetts (MIT) znie na päť rokov, informuje Bloomberg. „Naše partnerstvo so spoločnosťou Shell podporí energetické inovácie s potenciálom mať celosvetový dosah,“ vyhlásila  prezidentka inštitútu Susan Hockfieldová.

Energy Initiative sa snaží hľadať nové možnosti ako získavať a transformovať energiu. Prioritnou oblasťou výskumu, ktorý zafinancuje Royal Dutch Shell, bude prieskum podzemných rezervoárov ropy a zemného plynu. Program má tiež otestovať vplyv energie oceánu na vysoko-pevnú oceľ s cieľom vyvinúť kvalitnejšie veterné turbíny blízko pobrežia. Dotkne sa tiež oblasti biochémie, nanotechnológie alebo elektroniky, dopĺňa Boston Business Journal.

Inštitút technológie v Massachusetts (MIT) je jednou z najväčších výskumných univerzít na svete. Ako uvádza Boston Globe, program Energy Initiative vznikol v roku 2006. Doteraz najväčšiu investíciu v hodnote 50 mil. amerických dolárov poskytla talianska skupina Eni. Prostriedky sa využili na rozvoj vysoko efektívnych technológií v slnečnej energii. 

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.