Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2014 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rostechnadzor: Úroveň bezpečnosti ruských jadrových elektrární zostáva vysoká

„Bezpečnosť ruských jadrových elektrární bola a aj zostala na veľmi vysokej úrovni, čo je po katastrofe vo Fukušime veľmi dôležité,“ povedal A. Aleshin. „Na rozdiel od iných odvetví je vnímanie bezpečnosti v jadrovej energetike pôsobivo vysoké,“ dodal A. Aleshin. Podľa A. Aleshina, havária v japonskej JE Fukušima prinútila Rostekhnadzor a štátnu jadrovú spoločnosť Rosatom, aby preskúmali jadrovú bezpečnosť v krajine.

„V tohtoročnom pláne už nemáme žiadne ďalšie inšpekcie jadrových zariadení. Pracujeme v štandardnom režime, raz za rok skontrolujeme každé zariadenie a na dennej báze monitorujeme situáciu na všetkých zariadeniach,“ uviedol riaditeľ Rostekhnadzoru. V poslednom období neboli úradom jadrového dozoru hlásené v ruských jadrových zariadeniach žiadne incidenty.

Zdroj:Rusatom International Network

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.