Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Rosněfť chce byť treťou najväčšou ťažobnou firmou na svete

„Našou úlohou je stať sa treťou najväčšou (verejne obchodovanou ) spoločnosťou (v ťažbe plynu) do začiatku budúceho desaťročia; do roku 2020 chceme zvýšiť ťažbu plynu na 100 miliárd kubických metrov a náš podiel na ruskom trhu na 20 %,“ uviedol Sečin.

Rosněfť by sa podľa Sečina mala tiež stať rovnako efektívna ako saudskoarabský štátny gigant Aramco. „Musíme nájsť nástroje, ktoré nám umožnia zvýšiť efektívnosť firmy vo všetkých fázach reťazca – od hľadania ropy a plynu až po maloobchodný predaj ropných produktov,“ napísal šéf spoločnosti. Produkčné náklady by sa mali v dlhodobom horizonte dostať na úroveň saudského podniku, dodal Sečin, ktorý je blízkym spojencom prezidenta Vladimira Putin. Aramco je známa tým, že ťaží za náklady, ktoré sú v celom odvetví jedny z najnižších.

Sečin minulý týždeň oznámil, že Rosněfť pracuje na novej stratégii, ktorú predstaví do konca roka. Rosněfť je teraz, čo do objemu produkcie najväčším svetovým ťažiarom ropy medzi firmami s verejne obchodovanými akciami. Sečin uviedol, že s pomocou nových technológií by mala spoločnosť v priebehu 20 rokov zvýšiť ťažbu o celkom 500 miliónov ton.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.