Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Rosnefť chce byť tretím najväčším ťažbárom plynu na svete

„Našou úlohou je stať sa treťou najväčšou (verejne obchodovanou) spoločnosťou (v ťažbe plynu) do začiatku budúceho desaťročia; do roku 2020 chceme zvýšiť ťažbu plynu na 100 miliárd metrov kubických a náš podiel na ruskom trhu na 20 percent,“ uviedol Sečin.

Rosnefť by sa podľa Sečina mala zároveň stať rovnako efektívna ako saudský štátny gigant Aramco. „Musíme nájsť nástroje, ktoré nám umožnia zvýšiť efektívnosť firmy vo všetkých fázach reťazca – od hľadania ropy a plynu až po maloobchodný predaj ropných produktov,“ napísal šéf spoločnosti. Produkčné náklady by sa mali v dlhodobom horizonte dostať na úroveň saudského podniku, dodal Sečin, ktorý je blízkym spojencom prezidenta Vladimira Putina. Aramco je známy tým, že ťaží pri nákladoch, ktoré sú v celom odvetví jedny z najnižších.

Sečin minulý týždeň oznámil, že Rosnefť pracuje na novej stratégii, ktorú predstaví do konca roka. Rosnefť je teraz čo do objemu produkcie najväčším svetovým ťažbárom ropy medzi firmami s verejne obchodovanými akciami. Sečin uviedol, že s pomocou nových technológií by mala firma počas 20 rokov ťažbu ropy zvýšiť o celkom 500 miliónov ton.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.