Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. apríla 2014 Jadrová energia od Energia.skSITA

ROSATOM získal 34 percent akcií fínskej spoločnosti Fennovoima

Po uskutočnení predaja a kúpe akcií bude ďalším krokom schválenie definitívneho rozhodnutia spoločnosti Fennovoima o investícii do projektu prvého bloku JE Hanhikivi na valnom zhromaždení akcionárov, ktoré sa uskutoční tento rok v apríli. Na valnom zhromaždení bude zvolené aj nové predstavenstvo akciovej spoločnosti Fennovoima.

Fínska spoločnosť Fennovoima bola založená v roku 2007. Táto spoločnosť realizuje projekt výstavby prvého bloku JE Hanhikivi naďaleko mesta Pyhäjoki na severe Fínska. Hlavným vlastníkom Fennovoimy je spoločnosť Voimaosakeyhtiö SF, ktorú založilo 60 fínskych priemyselných, obchodných a energetických spoločností.

ROSATOM je ruská štátna korporácia pre atómovú energiu. Zastrešuje viac ako 250 spoločností a vedeckých inštitúcií, vrátane všetkých jadrových elektrární v Rusku, civilných výskumných organizácií a jedinej flotily jadrových ľadoborcov na svete. ROSATOM zastáva vedúcu pozíciu na svetovom trhu jadrových technológií. ROSATOM v súčasnosti realizuje projekty výstavby 28 jadrových blokov, vrátane 19 blokov mimo Ruska. www.rosatom.ru

RAOS Voima Oy je dcérskou spoločnosťou ruskej štátnej korporácie ROSATOM, ktorá funguje na území Fínska. Bola založená na realizáciu projektu výstavby prvého bloku JE Hanhikivi.

Zdroj: Rusatom Overseas

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.