Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rosatom Servis podpísal kontrakt na dodávky náhradných dielov pre 5. a 6. blok JE Kozloduj

Kontrakt sa týka výroby a dodávky náhradných dielov pre hlavné cirkulačné čerpadlá typu GCN-195M, ktoré budú pracovať na 5. a 6. bloku elektrárne. Náhradné diely dodávané budú použité v priebehu plánovaných opráv medzi aprílom a septembrom roku 2016. Kontrakt bol uzatvorený 19. októbra.

Hlavné cirkulačné čerpadlá zabezpečujú cirkuláciu chladiacej kvapaliny a odvod tepla z aktívnej zóny reaktora.

Výrobcom náhradných dielov bude ruský podnik, akciová spoločnosť CKBM z Petrohradu, ktorý sa špecializuje na výrobu čerpacích zariadení pre jadrovú energetiku a je súčasťou strojárskej divízie Rosatomu, spoločnosti Atomenergomaš.

Akciová spoločnosť Rosatom Servis je súčasťou elektroenergetickej divízie Štátnej korporácie Rosatom. Táto spoločnosť integruje návrhy na plán opráv jadrových elektrární, ktoré sú v prevádzke, zabezpečuje technické služby, opravy a modernizáciu jadrových elektrární ruského dizajnu mimo územia Ruska.

Zdroj: AMI Communications Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.