Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

Rosatom rozširuje spoluprácu s nemeckou spoločnosťou Schneider Electric

Dohoda stanovuje podmienky vzájomnej spolupráce oboch spoločností v oblasti projektovania a špecializovaných typových i neštandardných technologických riešení pre jadrový priemysel v oblasti výroby elektriny, energetickej efektívnosti a automatizácie. Okrem toho sa dohoda týka aj technickej a informačnej podpory a programu výmeny skúseností medzi odborníkmi oboch spoločností.

Atomprojekt sa zaoberá projektovaním jadrových blokov s reaktormi typu VVER a inovatívnych typov reaktorov. Spoločnosť EGP Invest z Českej republiky  dodala Atomprojektu v roku 2013 projekt strojovne pre reaktor MBIR, ktorý sa po svojom spustení stane najvýkonnejším rýchlym výskumným reaktorom na svete. Pri tomto reaktore má vzniknúť tiež veľké medzinárodné výskumné centrum, ktoré posunie ďalej vedomosti o rýchlych reaktoroch.

V júni 2015 bolo v rámci Petrohradského medzinárodného hospodárskeho fóra podpísané memorandum o porozumení medzi Rosatomom a Schneider Electric. Toto memorandum definuje hlavné smery spoločnej činnosti oboch podnikov, vrátane spolupráce v medzinárodných projektoch výstavby jadrových elektrární a technologickej spolupráce. Tá je zameraná na výrobu moderných elektrotechnických zariadení a vývoj riešení pre automatizáciu výrobných procesov na základe technológie spoločnosti Schneider Electric na rade zariadení jadrového priemyslu.

Zdroj: AMI Communications Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.