Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2013 Jadrová energia od Energia.skSITA

ROSATOM predstavil na konferencii ENKO 2013 svoje projekty v Európe a vo svete

„Rosatom ponúka svojim zákazníkom integrovaný prístup, ktorý zahŕňa nielen výstavbu jadrových elektrární s najmodernejšími technológiami a bezpečnostnými systémami, ale aj zapojenie miestnych spoločnosti a podnikov do projektov, riešenie financovania a prenos skúseností a znalostí, školenie personálu, právnu podporu a vytvorenie potrebnej jadrovej infraštruktúry,“ uviedol Ivo Kouklík.

Prístup spoločnosti je založený na dlhoročných skúsenostiach a odporúčaniach Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu. Dizajn 3+ generácie jadrových elektrární spoločnosti ROSATOM sa vyznačuje vysokou úrovňou vnútornej bezpečnosti. Jadrové reaktory VVER obsahujú najmodernejšie bezpečnostné prvky, ktoré dizajnéri navrhli ešte pred haváriou jadrovej elektrárne vo Fukušime – Daiči. Podobné bezpečnostné opatrenia boli navrhnuté ako výsledok celoeurópskych stress testov jadrových elektrární na jar 2012.

ROSATOM je v súčasnosti svetovým lídrom pokiaľ ide o výstavbu nových blokov jadrových elektrární. Koncern aktuálne realizuje projekty výstavby 28 blokov, z toho 19 mimo Ruska. Spoločnosť čerpá z kontinuálneho vývoja a výstavby jadrových elektrární počas niekoľkých desaťročí bez prerušenia, rozsiahlej výskumnej a technickej základne a silnej finančnej pozície.

„V dlhodobej spolupráci so slovenskými partnermi by sme chceli pokračovať nielen v oblasti jadrovej energetiky. ROSATOM zavádza viacero inovatívnych projektov napríklad v oblasti malých a stredných reaktorov, strojárstva, nukleárnej medicíny, tradičných a alternatívnych zdrojov energie, čo vytvára veľký priestor pre spoluprácu,“ uzavrel I. Kouklík.

Zdroj: Rosatom

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.