Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ropný koncern ConocoPhillips sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

Firma uviedla, že čistý zisk za prvé tri mesiace roka dosiahol 800 miliónov USD (731,93 milióna eur), čo na akciu predstavuje 62 centov. Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka vykázala spoločnosť čistú stratu okolo 1,5 miliardy USD (1,18 USD/akcia). Tržby sa zvýšili na 7,77 miliardy USD z 5,02 miliardy USD v 1. štvrťroku minulého roka.

Bez započítania jednorazových položiek, v tomto prípade zisku z predaja kanadských aktív, zaznamenala firma stratu na akciu vo výške 2 centy. To je síce lepší výsledok ako pred rokom, keď v 1. kvartáli 2016 dosiahla upravená strata 95 centov, analytici však očakávali, že spoločnosť sa vráti k miernemu zisku, a to na úrovni 1 až 2 centy na akciu.

(1 EUR = 1,0930 USD)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.