Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ropné zásoby v USA vzrástli minulý týždeň na 345,1 milióna barelov

Podľa dnešných informácií amerického ministerstva energetiky sa ropné zásoby v USA zvýšili v týždni končiacom sa 4. februára o 1,9 milióna barelov (1 barel = 159 litrov) na 345,1 milióna barelov. Súčasný objem je o 4,5 % vyšší než v rovnakom období pred rokom. Analytici pritom počítali s rastom ropných zásob až o 2,4 milióna barelov.

Rovnako rástli aj zásoby benzínu, a to o 4,7 milióna na 240,9 milióna barelov, čo znamená oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 4,5 % vyššie zásoby. Objem zásob benzínu zasa vzrástol vo väčšej miere v porovnaní s odhadmi analytikov, ktorí predpokladali rast o 3,1 milióna barelov.

Zásoby ropných destilátov ako nafta a vykurovací olej sa zvýšili o 300.000 barelov na 164,4 milióna barelov, pričom v tomto prípade trhy očakávali pokles, a to až o 1,4 milióna barelov.

Informovala o tom agentúra AP.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.