Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. januára 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ropná spoločnosť BP prepustí pre nízke ceny ropy ďalších 4000 ľudí

Je to ďalších 4000 pozícií k 4000 pracovným miestam, ktoré BP zrušila už v minulom roku. Ako uviedol hovorca firmy David Nicholas, do konca roka 2016 chce BP znížiť počet zamestnancov v divízii produkcie v celom svete pod 20.000.

Prepúšťanie BP v oblasti prieskumu a produkcie vo svete sa do veľkej miery dotkne aj ťažby ropy v Severnom mori, pričom o prácu by v tejto oblasti malo prísť v najbližších dvoch rokoch okolo 600 zamestnancov, dodal Nicholas. Väčšina z nich skončí vo firme už tento rok. Na projektoch v Severnom mori zamestnáva BP v súčasnosti okolo 3000 ľudí.

Ako pre AP uviedol Mark Thomas, riaditeľ divízie BP pre oblasť Severného mora, „podmienky na trhu sa zhoršujú a firma musí urobiť kroky, ktoré zabezpečia, že spoločnosť si udrží svoju pozíciu a konkurencieschopnosť“. Aj naďalej však s produkciou v Severnom mori BP počíta a ako uviedol server BBC, tento rok v oblasti investuje 4 miliardy USD (3,69 miliardy eur).

Pod dnešné informácie o rušení pracovných miest sa podpísal pokračujúci pokles cien ropy, keď tieto klesli na 12-ročné minimá. K prepadu prispeli najmä obavy trhov o vývoj čínskej ekonomiky, ktorej výraznejšie spomalenie rastu by mohlo znížiť dopyt krajiny po rope. Čína patrí k najväčším spotrebiteľom tejto komodity.

(1 EUR = 1,0836 USD)

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.