Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Transpetrol a chorvátsky prepravca ropy JANAF podpísali memorandum

Súčasťou memoranda je aj deklarácia o energetickej bezpečnosti Slovenska, týkajúca sa pripravenosti oboch spoločností zabezpečovať prepravu ropy cez ropovod Adria na slovenské územie.

„Výsledkom podpísania memoranda je posilnenie diverzifikácie prepravy ropy cez slovenské územie, a tým aj doprava respektíve dodávky ropy k slovenskému odberateľovi,“ povedal po podpísaní memoranda člen predstavenstva a. s. Transpetrol Martin Ružinský.

Spoločnosť Transpetrol tak aj prostredníctvom tohto kroku napĺňa jeden zo záverov minulotýždňovej krízovej porady za účasti predsedu vlády SR Róberta Fica (Smer-SD), ktorým je zabezpečenie multifunkčného využitia tranzitnej cesty ropovodu Adria ako alternatívnej trasy pre prepravu ropy na územie SR.

Transpetrol je slovenský strategický podnik, ktorý ako jediný prepravuje a skladuje ropu v SR. Spoločnosť zároveň prevádzkuje slovenskú časť ropovodu Družba. SR prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR vlastní v Transpetrole 100 % akcií.

JANAF je ropovodný systém postavený v rokoch 1974 až 1979 na prepravu ropy pre miestnych aj zahraničných zákazníkov. Okrem prepravy má na starosti aj skladovanie ropy a ropných výrobkov. Firma má sídlo v Záhrebe a zamestnáva približne 380 pracovníkov.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.