Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Španielsky ropný koncern Repsol zvýšil zisk za 9 mesiacov o vyše tretinu

Spoločnosť uviedla, že za obdobie od januára do konca septembra dosiahla čistý zisk 1,12 miliardy eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to znamená rast o 35 %. Repsol uviedol, že výsledok podporila zvýšená efektivita a úsporné opatrenia, čo pomohlo kompenzovať nepriaznivé podmienky na trhu spôsobené nízkymi cenami ropy a plynu. Zvýšil však aj produkciu, a to o 36 %.

Upravený čistý zisk dosiahol za deväť mesiacov 1,22 miliardy eur oproti 1,4 miliardy eur za rovnaké obdobie roka 2015. Naopak, zisk pred úrokmi, daňami, odpismi a amortizáciou (EBITDA) vzrástol medziročne o 5 % na 3,56 miliardy eur. Prispeli k tomu najmä optimalizačné opatrenia v divíziách prieskumu a produkcie.

Repsol zároveň oznámil, že sa mu podarilo výrazne skresať dlh. Od konca roka 2015 zredukovala firma čistý dlh približne o 1,95 miliardy eur.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.