Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Slovnaft vyplatí akcionárom dividendu 4 eurá na akciu

Nárok na výplatu dividend má podľa jeho informácií fyzická alebo právnická osoba, ktorá bude k 13. aprílu 2017 (rozhodujúci deň na určenie osoby oprávnenej uplatniť dividendu) evidovaná u Centrálneho depozitára cenných papierov SR, a. s., (CDCP) ako akcionár spoločnosti Slovnaft, a. s., alebo ktorej bol zriadený držiteľský účet podľa zákona o cenných papieroch. Dividenda je splatná najneskôr do 60 dní od dátumu rozhodujúceho dňa na určenie osoby oprávnenej uplatniť si právo na dividendu.

Molnár zároveň uviedol, že akcionári dnes prerokovali aj výročnú správu spoločnosti Slovnaft, a. s., a schválili riadnu individuálnu a konsolidovanú účtovnú závierku spoločnosti Slovnaft, a. s., za rok 2016.

Na základe rozhodnutia RVZ bol za člena predstavenstva opätovne zvolený Ferenc Horváth. Novým členom predstavenstva bude Zsolt Pethő, ktorý na tejto pozícii vystrieda Vladimíra Kestlera. Zsolt Pethő je v súčasnosti viceprezidentom skupiny MOL pre zásobovanie, obchodovanie a optimalizáciu.

Za člena dozornej rady bol opätovne zvolený Szabolcs István Ferencz. Richarda Austena vystrieda ako člen dozornej rady Slavomír Hatina, ktorý je zároveň členom dozornej rady spoločnosti MOL. Molnár pripomenul, že členovia predstavenstva a dozornej rady spoločnosti sú do funkcie volení na päť rokov. Väčšinovým akcionárom Slovnaftu je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL s 98,4-% podielom, ostatní akcionári držia 1,6 % akcií.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a. s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.