Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ROPA: Slovnaft plánuje do roku 2020 dať do petrochemického programu 500 mil. USD

Investície budú podľa jeho informácií približne v päťročných cykloch, teda každých päť rokov 1,5 miliardy USD (1,39 miliardy eur) pôjde do modernizácie existujúcich aktív a vytvorenia nových výrobno – obchodných línií.

„Budeme vyrábať hodnotnejšie petrochemické výrobky a chemikálie používané v automobilovom, obalovom a elektrotechnickom priemysle či stavebníctve. Z tohto balíka sa Slovnaft bude uchádzať do roku 2020 približne o 500 miliónov USD (464,45 milióna eur) na rozvoj svojho petrochemického výrobného programu,“ spresnil.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, jej medzinárodný tím tvorí 25.000 pracovníkov. V súčasnosti má výrobné aktivity v ôsmich krajinách a ťažobné aktíva v 13 krajinách. Skupina MOL prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Má tiež sieť viac ako 2000 čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

(1 EUR = 1,0765 USD)

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.