Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Skupina MOL dosiahla za 3. štvrťrok 2017 čistý zisk 184 miliónov USD

Informoval zároveň, že zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob (clean CCS EBITDA) sa za deväť mesiacov tohto roka zvýšil oproti minulému roku o 12 % a dosiahol 1,87 miliardy USD. Kapitálové výdavky boli podľa Procházku počas deviatich mesiacov na úrovni 605 miliónov USD a spoločnosť pokračovala vo všetkých segmentoch v generovaní silného cash flow.

„Po deviatich mesiacoch roka sme na dobrej ceste dosiahnuť zvýšený cieľ 2,3 miliardy USD, ktorý sme si stanovili pre zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob, ako aj pri plnení našej stratégie do roku 2030. Tento rok pokračujeme v generovaní silného voľného cash flow, aj keď sme dokonale nevyužili všetky priaznivé okolnosti externého prostredia v treťom štvrťroku,“ komentoval výsledky predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny MOL Zsolt Hernádi.

Na dosiahnutie cieľov podľa Hernádiho skupina zároveň spúšťa nový program Downstream 2022 zameraný na efektívnosť, transformáciu a rast. Program prinesie zvýšenie EBITDA o 500 miliónov USD s investíciami presahujúcimi do roku 2022 sumu 2 miliardy USD. „Hlavný transformačný projekt tohto programu – projekt Polyol – úspešne pokračuje a má zaistené všetky technologické licencie a inžinierske zdroje,“ doplnil Hernádi.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách. V súčasnosti má ťažobné kapacity v 8 krajinách a disponuje aktívami na vyhľadávanie uhľovodíkov v 13 krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní aj sieť 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

(1 EUR = 1,1645 USD)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.